Nižná Myšľa

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Vitajte

Vyhlásenie verejnej súťaže

E-mail Tlačiť PDF

Obec Nižná Myšľa, ako prenajímateľ, v súvislosti s uvoľnením priestorov v areáli futbalového ihriska, vyhlasuje verejnú súťaž.

Vyzývame všetkých záujemcov o predloženie ponúk na obsadenie predmetu nájmu, určeného k podnikaniu. Priestory sú bez

vybavenia, je však možná dohoda s predchádzajúcim nájomcom o odkúpenie zariadenia pre prevádzku.

V súvislosti s uzatvorením zmluvy o prenájme požadujeme, aby nový prevádzkovateľ mal v čase konania sa futbalových zápasov

dorastencov či dospelého mužstva FK Nižná Myšľa a taktiež počas všetkých športových a kultúrnych podujatí organizovaných obcou,

otvorené.

Prehliadka priestorov je možná v sobotu, 20.02.2016 o 10:00 hod.

Vaše podnikateľské zámery môžete doručiť na Obecný úrad, Obchodná 104, 044 15  Nižná Myšľa, najneskôr do 26.02.2016.


Posledná úprava Štvrtok, 11 Február 2016 14:21
 

Valentínska kvapka krvi

E-mail Tlačiť PDF

Vážený občania. Naša obec sa rozhodla pomôcť a preto sme sa zapojili do celoslovenskej kampane - Valentínska kvapka krvi. Priamo v našej obci sa v sále kultúrneho domu uskutoční mobilný odber dňa 25.2.2016 v čase od 08:00 do 11:00.

Kampaň má podtitul „Príďte sa rozdať pre druhých“. Valentínsku kvapku krvi organizuje Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR a hematologicko-transfúznymi oddeleniami nemocníc. Tešíme sa na Vás!

krv

Posledná úprava Streda, 10 Február 2016 19:59
 

Slávnostné odovzdanie hasičského vozidla

E-mail Tlačiť PDF

V nedeľu, 7.2.2016 nás navštívil podpredseda vlády a minister vnútra SR, p. Róbert Kaliňák. Do našej obce zavítal na netradičnom dopravnom prostriedku.Osobne nám prišiel odovzdať zrepasovanú hasičskú Tatru 815. Automobil prešiel veľkými úpravami. Z pôvodného vozidla ostal len podvozok. Kabína a zadná časť automobilu bola vyrobená nanovo firmou Tatra.

Spolu s ministrom vnútra do našej obce zavítali aj poslanec NR SR František Petro, štátny tajomník MV SR Jozef Buček, gen. Alexander Nejedlý (prezident Hasičského a záchranného zboru SR), Vendelín Horváth (generálny sekretár DPO SR), Jozef Fedorčák (riaditeľ KR HaZZ v Košiciach), Vendelín Fogaraš (predseda Krajského a Okresného výboru DPO Košice a okolie), Peter Derevjanik (prednosta OÚ Košice-okolie) a Jozef Bodnár (riaditeľ OR HaZZ v Košiciach).

Pán podpredseda si od nás ako darček odniesol repliku hlineného vozíka (hračky), ktorý bol nájdený na našej archeologickej lokalite. Za odovzdané vozidlo srdečne ďakujeme!

dhz

Posledná úprava Štvrtok, 11 Február 2016 08:59
 

Program hospodárskeho rozvoja obce k pripomienkovaniu

E-mail Tlačiť PDF

Vážení občania, prezrite si Program rozvoja obce (9). Zverejnili sme aktuálnu verziu k Vášmu pripomienkovaniu. Ak máte záujem preštudovať si ho osobne, je Vám k dispozícii v budove

Obecného úradu, na úradnej tabuli. Pripomienky môžete zasielať na e-mail: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. alebo ich prezentovať osobne na obecnom úrade.

Ďakujeme.

 

Už 47 krát

E-mail Tlačiť PDF

Po roku sme mali opäť možnosť užiť si jednu z našich najznámejších turistických akcií. Prechod Slanským pohorím láka stále viac ľudí. Príroda v zime je veľmi krásna, a tak sa ani nečudujeme, že o túto akciu je veľký záujem. Príkladové počasie v podaní zasneženej krajiny a slnečných lúčov sa muselo páčiť každému. Sťažovať sa maximálne mohol ten, čo ostal doma. Tento rok sme na podnet ľudí prispôsobili začiatok akcie dopravným spojom z Košíc a okolia. To sa nám veľmi osvedčilo, nakoľko počet účastníkov bol 200. Pán Milan a Tomáš Furmánovci nás odviezli nad Slanec, odkiaľ sa začala pod vedením Júliusa Duloviča výprava po stopách minulosti. Prechod sa niesol v pokojnom duchu a s menšíme prestávkami sme ho zvládli za pár hodín. Samozrejme nesmelo chýbať dobré jedlo, či nejaká tá ľudovka. Aj tento rok spolu s prechodom vyštartoval už v poradí druhý ročník Behu Slanským pohorím pod vedením Radoslava Bujdoša. Spolu 30 bežcov sa vydalo na 30 kilometrovú trasu, ktorú zdolali spolu s prestávkami za 4 hodiny.

Skoro všetci sme sa potom stretli pri pamätníku v našej obci, kde sme slávnostne položili veniec na pamiatku obetiam 1. a 2 svetovej vojny a obetiam holokaustu. Po minúte ticha sme sa presunuli do sály kultúrneho domu, kde sme si vychutnali vynikajúci guláš ktorý pripravil Michal Sekerák. Tvrdenie, že bol vynikajúci je určite pravdivé, nakoľko sa všetko zjedlo. Nesmieme zabudnúť poďakovať aj nášmu pánu starostovi, poslancom obecného zastupiteľstva a zamestnancom obecného úradu za spoluúčasť na prípravách tejto krásnej akcie. Prechodu zdar priatelia!

prechod

Posledná úprava Nedeľa, 24 Január 2016 13:50
 


Stránka 1 z 92