A picture

Výber jazyka

  • sk
  • en

Odkazy

fara

FB

Územné plány

Aktuálne počasie

dnes, streda 8. 7. 2020
slabý dážď 22 °C 11 °C
štvrtok 9. 7. slabý dážď 21/14 °C
piatok 10. 7. polojasno 26/15 °C
sobota 11. 7. silný dážď 25/11 °C

Voľby do NR SR 2020

Voľby do NR SR 2020

Navigácia

Obsah

Beh Myšľou

Beh Myšľou

Už od nástupu novej vlády a po prvom zasadnutí športovej komisie to bolo jasné. Obnoviť Beh Myšľou. A tak 1.10.2011 sa to konečne podarilo. V našej obci sa opäť obnovil. Po niekoľkých rokoch si občania opäť mohli súťažne zabehať po našej obci (nerátam beh na autobus, vlak, či beh do kostola). Zúčastnilo sa 49 občanov (deti, mládež, dorastenci, starší). Oficiálne otvorenie bolo o 14,00 na "hornom ihrisku" (Kopaničná ulica). Bežci sa mohli registrovať medzi 13,00 - 13,45. Aj napriek tomu, že čas bol presne daný, našli sa aj takí čo prišli na beh oveľa neskôr. Keďže sme všetci iba ľudia, a každý robí chyby, s ich registráciou nebol problém. Otvorenia súťaže sa podujal predseda športovej komisie Matúš Lukáč, nakoľko pán starosta bol mimo obce a nemohol sa zúčastniť. Na organizácii behu sa podujala Obec Nižná MyšľaDúhová stonožka.

Beh Myšľou 2011 bol však veľmi výnimočný aj niečim iným. Táto akcia vyhrala prvé miesto v Rádiu Expres ako "Najlepšia akcia víkendu". Snáď aspoň niektorý Slovák si zapol google maps, aby si pozrel kde tá Nižná Myšľa vôbec je. A ako k tomu vlastne došlo ? Bolo to asi takto: "Ráno vstanem a sedím na posteli. Piatok bol ťažký no vstávanie ešte ťažšie. Ako tak dávam do normálneho chodu svoje telo, vošiel brat do mojej izby. Povedal že o 40 minút bude volať Pinďo z Rádia Expres ohľadom Behu Myšľou. Bola nejaká súťaž, brat tam poslal sms o akcii v našej obci, ktorá to nakoniec aj vyhrala. A tak som len vystrašený čakal tých 40 minút na ten telefonát. Nakoniec to všetko dopadlo celkom dobre, až na to že môj zaspatý, koktajúci a trasľavý hlas počulo celé Slovensko. Ale nevadí, aspoň som prezentoval obec na celom Slovensku ! :) "

Beh bol rozdelený do piatich vekových kategórií = [4,6]-[7,9]-[10,13]-[14,17]-[18,...]. Uvažovalo sa o behu na štadióne, no to sa nakoniec zamietlo, pretože by sa mal behať cez obec. Aj na trasy boli rôzne alternatívy, a dlho sa o nich diskutovalo. Možno sa v budúcnosti trasa zmení, aby sme využili všetky uličky v našej obci.

 

Kategória: 4 až 6 ročné detičky

V tejto kategórii sa zúčastnilo sedem detičiek. Pri pohľade na nich si možno niektorí povedali, či vôbec dobehnú do cieľa. Avšak detičky prekvapili nielen svojou vytrvalosťou, ale aj rýchlosťou. Ich trať bola samozrejme najmenšia v celom Behu Myšľou. Behali okolo ihriska, aj to s menšou skratkou po tráve. Dĺžka trasy bola 240 metrov.

Umiestnenia:

1. Simonka Kurtová

2. Dianka Vasiľová

3. Danka Ivanová