A picture

Výber jazyka

  • sk
  • en

Odkazy

fara

FB

Územné plány

Aktuálne počasie

dnes, piatok 16. 4. 2021
zamračené 9 °C 2 °C
sobota 17. 4. oblačno 9/4 °C
nedeľa 18. 4. slabý dážď 11/3 °C
pondelok 19. 4. slabý dážď 8/6 °C

Sviatok

Meniny má Dana, Danica

Zajtra má meniny Rudolf, Ralf, Rolf, Rudolfa, Rudolfína

Navigácia

Obsah

Štvrtý ročník dedinskej zabíjačky

V sobotu sme mali opäť - už po štvrtý krát - možnosť zažiť čaro obecnej zabíjačky. V skorých ranných hodinách sme začali pripravovať budúce pochúťky, k vašej spokojnosti.
Ako prvé sme ochutnali škvarky, dokonca v dvoch várkach, ktoré boli vynikajúce. Následne sa pripravilo mäso s kapustou a držková polievka. Na záver sme sa pustili do pečenia čerstvých klobás a jaterníc.
Atmosféra bola doplnená hudobným sprievodom od p. Demetera a našej Nižnomyšľanky. Na stoloch ste našli chutné koláčiky od našich šikovných gazdiniek, ktoré dobre padli.
Veríme, že každý odišiel sýty a spokojný. Starosta obce touto cestou ďakuje všetkým, ktorí neváhali a prišli nás podporiť. Veľká vďaka patrí vám, ktorí ste dobrovoľne pomáhali pri príprave tohto osvedčeného podujatia, či už našim aktivačným pracovníkom za prípravu a najmä upratanie priestorov v areáli kláštora, poslancom OZ, ktorí mali podelené aktivity na svojich stanoviskách a zamestnancom OcÚ za ochotnú obsluhu. Nezabúdame ani na nášho "šéfkuchára" p. Sekeráka, pod ktorého odborným dohľadom sa niesla celá zabíjačka. Fašiangové hody dopadli výborne a my sa na vás tešíme opäť o rok.