A picture

Výber jazyka

  • sk
  • en

Voľby do NR SR 2020

Voľby do NR SR 2020

Aktuálne počasie

dnes, sobota 18. 1. 2020
3 °C -2 °C
nedeľa 19. 1. 3/-2 °C
pondelok 20. 1. 3/-1 °C
utorok 21. 1. 3/-2 °C

Odkazy

FB

Územné plány

Navigácia

Obsah

Pasportizácia hrobových miest

Typ: ostatné
Pasportizácia hrobových miest 1Ako ste si mohli všimnúť, na našej webovej stránke pribudla ikonka "VIRTUÁLNY CINTORÍN". Po kliknutí na ňu sa vám zobrazí virtuálny cintorín našej obce, kde si pozostalí môžu prezrieť jednotlivé hrobové miesta, prípadne jednoducho zapáliť virtuálnu sviečku na konkrétnom hrobe.Virtuálny cintorín našej obce bol vytvorený na základe pasportizácie (zamerania) hrobových miest. V našom záujme je vysporiadať hrobové miesta o ktoré dlhodobo nejaví nikto záujem a neevidujeme v súvislosti s nimi nájomný vzťah. Zároveň k existujúcim hrobom zabezpečiť platnú nájomnú zmluvu uzatvorenú s pozostalými, v zmysle zákona o pohrebníctve. V spolupráci so spoločnosťou 3WSlovakia, s. r. o. na našom cintoríne onedlho pribudne aj mapa, kde si jednoducho nájdete konkrétny hrob.Tá istá mapa bude k dispozícii aj na Obecnom úrade, kvôli identifikácii hrobových miest alebo zomrelých.

SPOLOČNOSŤ  3WSlovakia s.r.o.

v spolupráci  s  Obcou Nižná Myšľa pripravila pre Vás  virtualnycintorin.sk

   
Často si pri návšteve cintorína spomenieme na príbuzného alebo známeho, ktorý už dávno nie je medzi nami. Radi by sme si uctili jeho pamiatku, ale nájsť hrob v ktorom je pochovaný je bez pomoci a rady iných niekedy skoro nemožné. Hlavne pre príležitostných návštevníkov v období sviatkov. Takúto informáciu sa dá však pohodlne a rýchlo zistiť aj z domu cez internet návštevou virtuálneho cintorína.

Naša obec má v tomto roku  spracovaný projekt virtuálneho cintorína , ktorý vznikol nielen ako súčasť širšieho riešenia informačného systému cintorína pre potreby obce Nižná Myšľa, ale aj v rámci rozšírenia cintorínskych služieb pre občanov. Zdrojom podkladov pre virtuálny cintorín je evidencia hrobových miest obce Nižná Myšľa. Projekt bol zrealizovaný spoločnosťou  3WSlovakia s.r.o. cez portál: www.virtualnycintorin.sk

Portál slúži nielen občanom obce Nižná Myšľa, ale aj širšej verejnosti ako komunikačné rozhranie pre používateľov internetu z celého sveta. Na portáli môžu záujemcovia nájsť zomrelých podľa mena a priezviska, prípadne podľa čísla hrobu, môžu si pozrieť polohu hrobu na digitálnej mape cintorína a tiež pozrieť si fotografiu náhrobku. Súčasťou informačného portálu sú tiež informačné tabule ktoré budú inštalované priamo na cintoríne Nižná Myšľa.

                           Novinka: virtuálna sviečka

Nie všetci máme možnosť navštíviť hroby osobne. Pripravili sme preto pre vás možnosť svojim zosnulým blízkym, priateľom či známym, zapáliť virtuálnu sviečku na stránke hrobového miesta.

Bližšie informácie  k zapáleniu sviečky nájdete na www.virtualnycintorin.sk kde si vyhľadáte obec Nižná Myšľa a kliknutím na konkrétne hrobové miesto  sa dostanete priamo k zapáleniu virtuálnej sviečky.


Na email 3wslovakia@gmail.com, prípadne na tel. číslo 0903 210 053 môžete zasielať svoje postrehy a nápady na funkčnosť portálu, aby ste tak prispeli k jeho ďalšiemu rozvoju. Váš názor je dôležitý.


Vytvorené: 3. 9. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 9. 2019 14:09
Autor: Správce Webu