A picture

Výber jazyka

  • sk
  • en

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Aktuálne počasie

dnes, utorok 22. 1. 2019
zatazenosesnezenim -4 °C -8 °C
streda 23. 1. zatazenosesnezenim -7/-15 °C
štvrtok 24. 1. zatazenosesnezenim -4/-13 °C
piatok 25. 1. zatazenosesnezenim 1/-5 °C

Odkazy

logo

logo

Kontakt

obecniznamysla@netkosice.sk 

starosta@niznamysla.sk

jarmila.matisova@niznamysla.sk

iveta.lackova@niznamysla.sk

alzbeta.mozgova@niznamysla.sk
 

info@niznamysla.sk

podatelna@niznamysla.sk


NAHLASOVANIE PROTISPOLOČENSKEJ ČINNOSTI v zmysle zák. č.  307/2014 Z. z. 
o nahlasovaní protispoločenskej činnosti:

kontrolor.niznamysla@gmail.com
 

 

V našej obci žije malá bojovníčka menom Alžbetka, ktorú čaká finančne náročná operácia pravého ramena vykonávaná iba v zahraničí spolu v hodnote 28000 €.

Všetci, ktorí by chceli hoci len symbolickou čiastkou prispieť a zabojovať spolu s Alžbetkou, môžu posielať  finančné prostriedky na číslo účtu neziskovej organizácie PAREZKA, n. o., založenej pre tento účel:

IBAN: SK33 8330 0000 0021 0150 6245
SWIFT/BIC: FIOZSKBAXXX
IČO: 51987490

Ď A K U J E M E

Obsah

43. ročník Prechodu Slanským pohorím

Málokto z nás vie, že prechod sa neoficiálne začal už deň pred oficiálnym začiatkom. Vtedy partia z OcÚ berie do rúk kuchynské náradie a pripravuje guláš. Krájanie zemiakov, mäsa a cibule pre také množstvo ľudí aké nás čaká nie je vôbec jednoduché. Samozrejme šéfkuchárom nie je nikto iný, ako pán starosta.

Je veľkým úspechom, že dňa 21.1.2012 sa uskutočnil už 43. ročník Prechodu Slanským pohorím. Ako vždy, aj tento prechod bol v sobotu v mesiaci január. Aj napriek tomu, že tento rok nepriniesol "zimu", sobota bola iná. Síce deň predtým pršalo, ale počasie vyšlo nad očakávania. Zraz účastníkov bol o šiestej hodine ráno v KD obce Nižná Myšľa, ktorá túto akciu organizuje. Po zapísaní sa do prezenčnej listiny a kroniky dostal každý účastník pamätné pero. Autobus trošku meškal, ľudia nestrácali na dobrej nálade. Ako každý z posledných rokov, tak aj tento bol veliteľom prechodu Július Dulovič. Účastníkov bolo vyše 140, a tak bolo načo dávať pozor. Prechodu sa zúčastnil aj starosta obce.

1

[Nástup turistov]

Počasie bolo ideálne. Snehová prikrývka zdobila prírodu počas celej našej cesty. Snehu nebolo ani veľa, ani málo. Dostatočne na to, aby sme sa mohli kochať jeho krásou, a zároveň aj trochu pomrmlať, že sa nám ťažko chodí. Ale ako vidia túto "prechádzku" turisti? Opýtali sme sa jedného z nich. František ma takýto názor: "Na prechode som už druhý krát, a veľmi sa mi páči. Mám rád turistiku a táto akcia je pre mňa jedinečná. Čo sa týka počasia, je oveľa lepšie ako bolo minulý rok. Snehu je oveľa viacej, čo sťažuje aj výstup. Avšak pre mňa to nie je žiadny problém a určite prídem aj na budúci rok !"

Celých 14 kilometrov ubehlo veľmi rýchlo. Neboli žiadne problémy, či už organizačné alebo zdravotné. Pri kaplnke sv. Jána Nepomúckeho nás už čakalo osvieženie, ktoré pripravil obecný úrad obce. Ľudia sa mohli posilniť čajom, alebo "čajom" (čaj + jedna ingrediencia navyše). Po menšej prestávke sa skupina mohla odobrať do obce. Tam bola naplánovaná ešte jedna prestávka pri pamätníku. Veliteľ prechodu, starosta obce aj jeho zástupca položili veniec na pamiatku tím, ktorí za nás bojovali. Nadpis na pamätníku: Zomreli, aby sme mi mohli žiť!, všetko vystihuje.

veniec

[Pamätník]

"HURÁ, HURÁ, HURÁ. A teraz rýchlo do kultúrneho domu na guláš!"

gulas

[Posedenie pri guláši]