Obec Nižná Myšľa
Nižná Myšľa

Výzva na uzatvorenie nájomných zmlúv o prenájme hrobového miesta

Výzva na uzatvorenie nájomných zmlúv o prenájme hrobového miesta 1

Obec  Nižná Myšľa, ako prevádzkovateľ pohrebiska, vyzýva všetkých občanov, ktorí doteraz neuzatvorili nájomnú zmluvu na hrobové miesto a nezaplatili príslušný poplatok za prenájom, aby sa vopred telefonicky informovali za účelom získania údajov pre uzatvorenie nájomného vzťahu. Ďakujeme. (inf.)

Obec  Nižná Myšľa, ako prevádzkovateľ pohrebiska v obci Nižná Myšľa, vyzýva všetkých občanov, ktorí doteraz neuzatvorili nájomnú zmluvu na hrobové miesto a nezaplatili príslušný poplatok  za hrobové miesto, aby sa čo najskôr telefonicky informovali za účelom uzatvorenia nájomného vzťahu a následného vykonania platby.

V zmysle zákona č. 131/2010 Z.z. o pohrebníctve je  povinnosťou  nájomcu uzatvoriť nájomnú zmluvu na hrobové miesto a tiež zaplatiť poplatok za prenájom hrobového miesta.

Ak si v najbližšom období pri návšteve pohrebiska nájdete oznam o neuhradení poplatku, poplatok ste uhradili a máte o tom príslušný doklad, týmto sa ospravedlňujeme a žiadame vás, aby ste kontaktovali Obecný úrad, kde bude úhrada správne priradená k hrobovému miestu.

Taktiež žiadame pozostalých, aby si uzatvorili nájomnú zmluvu za neznáme hroby (nie je nám známe, kto je tam pochovaný, ale hrob je udržiavaný).

Môžete využiť portál virtuálneho cintorína na našej webovej stránke, kde sa ľahko dopátrate k číslu HM a ostatným informáciám o HM:

V prípade neuzavretia nájomnej zmluvy a nezaplatenia poplatku za prenájom hrobového miesta, môže byť časom takéto hrobové miesto zrušené, v zmysle zákona.

Dátum vloženia: 21. 10. 2021 10:31
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 10. 2021 11:55